Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  slaughs1's Rating My Rating
1
Here On Earth 2000,  PG-13)
2
Heaven & Earth 1993,  R)
3
Battlefield Earth 2000,  PG-13)
4
Down to Earth 2001,  PG-13)
5
Widespread Panic - The Earth Will Swallow You 2002,  Unrated)
6
Salt of the Earth 1954,  Unrated)
7
Welcome To Planet Earth 1996,  R)
8
Before We Ruled the Earth - Hunt or be Hunted 2003,  Unrated)
9
The Smallest Show on Earth 1957,  Unrated)
10
The Final Programme (The Last Days of Man on Earth) 1973,  R)
11
The Last Man on Earth 1964,  Unrated)
12
20 Million Miles to Earth 1957,  Unrated)
13
Zemlya (Earth) (Soil) 1930,  Unrated)
14
Manowar: Hell on Earth Part III 2003,  Unrated)
15
Down to Earth 1947,  Unrated)
16
The Man Who Fell to Earth 1976,  R)
17
The Secret of Life on Earth 1993,  Unrated)
18
Please Save My Earth 2000,  Unrated)
19
This Island Earth 1955,  Unrated)
20
Earth Girls Are Easy 1989,  PG)
21
Earth (Disneynature's Earth) (Planet Earth) 2009,  G)
22
Final Days of Planet Earth 2006,  Unrated)
23
Earth vs. the Spider 2001,  R)
24
Crooked Earth 2001,  Unrated)
25
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
26
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
29
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
32
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
33
The Pacifier 2005,  PG)
34
Mickey 2003,  PG)
35
Avatar 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments