My Favorite Movies


  slaker08's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Godfather, Part III 1990,  R)
4
Scarface 1983,  R)
5
The Usual Suspects 1995,  R)
6
Carlito's Way 1993,  R)
7
Fight Club 1999,  R)
8
Oldboy 2004,  R)
9
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
10
The Host (Gwoemul) 2006,  R)
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
15
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
16
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
17
Shrek 2001,  PG)
18
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
so amazin'
19
A Bronx Tale 1993,  R)
20
Once Upon a Time in America 1984,  R)
21
Taxi Driver 1976,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments