Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  skyfilm1's Rating My Rating
1
Forrest Gump 1994,  PG-13)
2
Men in Black 1997,  PG-13)
3
Jurassic Park 1993,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
5
There's Something About Mary 1998,  R)
6
Braveheart 1995,  R)
7
The Matrix 1999,  R)
8
Gladiator 2000,  R)
9
King Kong 2005,  PG-13)
10
The Fugitive 1993,  PG-13)
11
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
12
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
13
The Passion of the Christ 2004,  R)
14
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
15
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
16
Office Space 1999,  R)
17
Shrek 2001,  PG)
18
Back to the Future 1985,  PG)
19
The Lion King 1994,  G)
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
21
Toy Story 1995,  G)
22
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
23
The Incredibles 2004,  PG)
24
Finding Nemo 2003,  G)
25
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
26
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
27
Home Alone 1990,  PG)
28
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
29
Sin City 2005,  R)
30
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
31
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
32
A Fish Called Wanda 1988,  R)
33
Harold and Maude 1971,  PG)
34
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
35
Jaws 1975,  PG)
36
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments