Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  skyangel151's Rating My Rating
1
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
2
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
3
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
4
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
5
Walk the Line 2005,  PG-13)
6
Ladder 49 2004,  PG-13)
7
Road Trip 2000,  R)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
The Incredibles 2004,  PG)
10
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
11
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
Such a funny Pixar classic
12
Grease 1978,  PG)
13
Oliver! 1968,  G)
14
Shrek 2001,  PG)
15
Shrek 2 2004,  PG)
16
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
17
Big Momma's House 2000,  PG-13)
18
Scary Movie 2000,  R)
19
You And Your Stupid Mate 2004,  R)
20
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
21
Scary Movie 2 2001,  R)
22
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
23
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
24
Shrek the Third 2007,  PG)
25
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
26
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
27
Ten Inch Hero 2008,  R)
28
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
29
Partition 2007,  R)
30
Sweet 2000,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments