My Favorite Movies


  1. skirk91
  2. Shane

A few of my favorites by Shane Kirk .

  skirk91's Rating My Rating
1
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
Great movie, all around good fun.
2
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
3
Braveheart 1995,  R)
4
Hellboy 2004,  PG-13)
5
Angel-A 2005,  R)
Angel-A
This is a great movie if you don't mind subtitles or foreign films. Very funny and entertaining. Would recommend as a stay in date movie : Guys and Gals should like it.
6
Donnie Darko 2001,  R)
7
The Mummy 1999,  PG-13)
8
The Neverending Story 1984,  PG)
9
Legend 1986,  PG)
10
Ginger Snaps 2000,  R)
Ginger Snaps
What a wicked, strange soft horror flick, very entertaining if you like the genre.
11
City of Angels 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments