My Favorite Movies


  skellington16's Rating My Rating
1
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
3
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
4
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
5
The Thin Red Line 1998,  R)
6
Braveheart 1995,  R)
7
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
absolutely love this film ( i love all lord of the rings but this is the best) especially Legolas and i like the music in it!
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
this is my favourite of all the harry potters!
10
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
11
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
this is so sad and johnny depp is brilliant
12
Jurassic Park 1993,  PG-13)
13
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
I LOVE this film
14
The Faculty 1998,  R)
The Faculty
I thought this film was really good even though some parts were laughable

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments