My Favorite Movies


  skaterpunk29's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
No Question...This is the best movie EVER made!
2
Mallrats 1995,  R)
Mallrats
Snoochy boochy!!
3
Clerks II 2006,  R)
Clerks II
Would you fuck me...I'd fuck me.....I'd fuck me hard!!!!
4
The Devil's Rejects 2005,  R)
5
Hostel 2006,  R)
6
The Hills Have Eyes 2006,  R)
7
American Wedding 2003,  R)
8
American Pie 2 2001,  R)
9
The Salton Sea 2002,  R)
The Salton Sea
One of the best movies ever!!!!!!
10
Street Fighter II: The Animated Movie 1995,  PG-13)
Street Fighter II: The Animated Movie
so badass
11
American Hardcore 2006,  PG)
12
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
Best Vampire movie ever
13
Landspeed: CKY (CKY: The Original) 1999,  Unrated)
14
Romper Stomper 1993,  NC-17)
15
Pulp Fiction 1994,  R)
16
Green Street Hooligans 2005,  R)
17
Kill Bill: Vol. 1 ,  Unrated)
18
Funny Games 2007,  R)
Funny Games
one of the best movies i've seen in a long time
19
High Tension (Switchblade Romance) 2003,  R)
High Tension (Switchblade Romance)
One of my favorite movies ever, everything about this movie is perfect!!!
20
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back
Awesome Movie!
21
Akira 1988,  R)
Akira
This is one of the craziest anime's i have ever seen....and it was actually really good.
22
The Monster Squad 1987,  PG-13)
The Monster Squad
this use to be one of my favorite movies back in the day!!!!! haha
23
Rock-A-Doodle 1992,  G)
Rock-A-Doodle
holy shit i was just thinking about this movie the other day and forgot what it was called, i use to watch this ALL THE TIME when i was a kid!!!!!!!! hahah
24
The Discreet Charm Of The Bourgeoisie (Le Charme Discret de la Bourgeoisie) 1972,  PG)
The Discreet Charm Of The Bourgeoisie (Le Charme Discret de la Bourgeoisie)
one of the weirdest movies ive ever seen....it's like an acid trip....
25
The Boondock Saints 2000,  R)
26
Amazon Women on the Moon 1987,  R)
Amazon Women on the Moon
this was pretty funny
27
Bronson 2008,  R)
Bronson
This Movie Looks AMAZING!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments