My Favorite Movies


  sk8erblueangel91's Rating My Rating
1
Constantine 2005,  R)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
3
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
4
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
nothing beats bourne
5
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
6
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
8
Saw 2004,  R)
9
Saw II 2005,  R)
10
Saw III 2006,  R)
11
The Lake House 2006,  PG)
12
Shall We Dance 2004,  PG-13)
13
Alfie 2004,  R)
14
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
15
Cast Away 2000,  PG-13)
16
Spirit - Stallion of the Cimarron 2002,  G)
17
The Terminal 2004,  PG-13)
18
Closer 2004,  R)
Closer
Lots of lusts and love triangle
19
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
20
Crash 2005,  R)
21
Four Brothers 2005,  R)
22
The Prestige 2006,  PG-13)
23
The Lion King 1994,  G)
24
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
26
300 2007,  R)
300
THIS IS SPARTAAAAA!!!
27
Shrek 2001,  PG)
28
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
One of my most feared horror movies
29
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
30
Brokeback Mountain 2005,  R)
31
Ice Age 2002,  PG)
32
Step Up 2006,  PG-13)
33
Coach Carter 2005,  PG-13)
34
Grease 1978,  PG)
35
Little Miss Sunshine 2006,  R)
36
Hitch 2005,  PG-13)
37
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
38
White Chicks 2004,  PG-13)
39
Take the Lead 2006,  PG-13)
40
Cry Wolf 2005,  PG-13)
Cry Wolf
smart ass movie
41
Patch Adams 1998,  PG-13)
42
Jumanji 1995,  PG)
43
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
44
Cruel Intentions 1999,  R)
45
Underworld 2003,  R)
46
Underworld: Evolution 2006,  R)
47
The Mummy 1999,  PG-13)
48
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
49
Ratatouille 2007,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments