My Favorite Movies
| SJV's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 2 |
The Rock 1996, R) |
|
| 3 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
Friday Night Lights 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Starship Troopers 1997, R) |
|
| 7 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Backdraft 1991, R) |
|
| 9 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Replacements 2000, PG-13) |
|
| 11 |
The Mighty Ducks 1992, PG) |
|
| 12 |
Any Given Sunday 1999, R) |
|
| 13 |
D3: The Mighty Ducks 1996, PG) |
|
| 14 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 15 |
Tremors 1990, R) |
|
| 16 |
Iron Will 1994, PG) |
|
| 17 |
Miracle 2004, PG) |
|
| 18 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 19 |
Mystery, Alaska 1999, R) |



















