Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sjimnah44's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
this movie is so CUTE!!! i love this movie. i want to have this movie and when i get it i'm gonna watch it everyday.
2
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
i don't have this one yet but i've seen it and it rocks!!!!
3
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
i have this movie and it is awesome
4
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
Stephen King's Rose Red
I LOVE THIS MOVIE. IT DOESN'T MATTER HOW MUCH I WATCH, IT I WILL ALWAYS LOVE IT (and maybe get scared too).
5
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
i have this movie and its cool
6
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
i finally got this movie. its really cool. it doesn't exactly follow the other movies but its still awesome.
7
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
8
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
i love this movie. its was so awesome! and hugh jackman looks really HOT!!!!
9
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
i love oliver james!!!!!!!!!!!!!!!!1
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
X-Men 2000,  PG-13)
12
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
13
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
this movie is so awesome! i loved all the songs! i can't wait for the second one!
14
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
this movie is ssssssssoooooooo cute. i love this movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments