My Favorite Movies


  sjdnewlife's Rating My Rating
1
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
Bad words but I love the people that are in the movie.
2
The Perfect Holiday 2007,  PG-13)
The Perfect Holiday
Nice movie for the family.
3
Not Easily Broken 2009,  PG-13)
Not Easily Broken
Good story line.
4
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid
Morris, Morris, Morris
5
Breakin' All the Rules 2004,  PG-13)
Breakin' All the Rules
I liked the concept of the movie.
6
The Best Man 1999,  R)
The Best Man
Beautiful actors/actresses that did a fantastic job
7
The Brothers 2001,  R)
The Brothers
Handsome black men
8
Meet The Browns 2008,  PG-13)
9
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
10
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
11
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
12
Marriage Counselor 2008,  Unrated)
13
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments