My Favorite Movies
| siyamak1166's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Closer 2004, R) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 4 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 5 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 6 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 7 |
Blow-Up 1966, Unrated) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 10 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988, R) |
|
| 11 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 12 |
The Wind Will Carry Us 1999, Unrated) |
|
| 13 |
Homework (Mashq-e shab) 1989, Unrated) |













