My Favorite Movies


  sisterroo's Rating My Rating
1
Grease 1978,  PG)
2
Grease 2 1982,  PG)
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
The Incredible Shrinking Woman 1981,  PG)
5
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
I love it my kids own it and it is a real life saver!! pop it in and their all quiet LOL
6
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
i love it and i own it even my kids like it
7
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
pretty funny
8
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
really awesome
9
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
love this too
10
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
very funny i even own this one too
11
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
loved it
12
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
laughed my butt off for real i did
13
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
i have seen better out of jim carey
14
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
i love this too and so do my kids so that makes it even better
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
loved it i even own it on dvd
16
Savannah Smiles 1982,  PG)
17
Bedazzled 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments