My Favorite Movies
there are so many...
Disney movies back in the day were awesome... now there ok.
Musicals are my all time favorite thing right now, i am actually in one Oklahoma! for our local theatre. Wicked hasnt become a movie yet but when it does it will be up there just like rent.
Horror movies were good and latley its been the same thing over and over again.. The hills have eyes is actually a good remake...hard to find... thats all i can think of right now
| sings2angels's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 2 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Producers 1968, PG) |
|
| 5 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 6 |
Life Stinks 1991, PG-13) |
|
| 7 |
De-Lovely 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Don Juan DeMarco 1995, PG-13) |
|
| 9 |
Jekyll & Hyde - The Musical 2001, Unrated) |
|
| 10 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 11 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 12 |
Popeye 1980, PG) |
|
| 13 |
Misery 1990, R) |
|
| 14 |
Far and Away 1992, PG-13) |














