My Favorite Movies


  sing4life1987's Rating My Rating
1
Bride Wars 2009,  PG)
2
12 Rounds 2009,  PG-13)
3
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
4
Baywatch: Hawaiian Wedding 2003,  Unrated)
5
Baywatch: Forbidden Paradise 1995,  PG)
6
Baywatch: White Thunder at Glacier Bay 1997,  PG)
7
Marley & Me 2008,  PG)
8
27 Dresses 2008,  PG-13)
9
Major Movie Star (Private Valentine: Blonde & Dangerous) 2008,  PG-13)
10
The Prince and Me 2 2005,  PG)
11
Prom Night 2008,  PG-13)
12
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2) 2008,  PG-13)
13
Witless Protection 2008,  PG-13)
14
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
15
The Eye 2008,  PG-13)
16
Get Smart 2008,  PG-13)
17
Murder in Greenwich 2002,  R)
18
Scream 1996,  R)
19
Alligator 1980,  R)
20
Big Alligator River 2005,  Unrated)
21
Lake Placid 1999,  R)
22
Lake Placid 2 2007,  R)
23
Fired Up 2009,  PG-13)
24
Christy 2000,  PG)
25
Her Hidden Truth 1995,  Unrated)
26
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
27
Holiday in Handcuffs 2007,  Unrated)
28
Two Bits & Pepper 1996,  PG)
29
Family Reunion: A Relative Nightmare 1995,  Unrated)
30
Taken 2008,  PG-13)
31
No One Would Tell 1996,  Unrated)
32
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
33
Crazy/ Beautiful 2001,  PG-13)
34
Beethoven 1992,  PG)
35
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
36
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
37
Princess Protection Program 2009,  G)
38
I Know Who Killed Me 2007,  R)
39
Obsessed 2009,  PG-13)
40
Another Cinderella Story 2008,  PG)
Another Cinderella Story
Add a review (optional)...
41
Mannequin 2: On the Move 1991,  PG)
42
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
43
Over Her Dead Body 2008,  PG-13)
44
Teen Witch 1989,  PG-13)
45
Wish Upon a Star 1996,  PG)
46
Twilight 2008,  PG-13)
47
Wolf Creek 2004,  R)
48
The Proposal 2009,  PG-13)
49
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
50
Labor Pains 2009,  PG-13)
51
Miss March 2009,  R)
52
Spectacular! 2009,  PG)
53
Hostel 2006,  R)
54
Hostel: Part II 2007,  R)
55
Broken Hill 2009,  PG)
56
Road Trip: Beer Pong 2009,  R)
57
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
58
Love Happens 2009,  PG-13)
59
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
60
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) 2006,  Unrated)
61
Four Christmases 2008,  PG-13)
62
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
63
Valentine's Day 2010,  PG-13)
64
The Spy Next Door 2010,  PG)
65
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
66
Sorority Row 2009,  R)
67
Sleeping Beauty 1959,  G)
68
The Lovely Bones 2009,  PG-13)
69
Everybody's Fine 2009,  PG-13)
70
Ninja Assassin 2009,  R)
71
Dear John 2010,  PG-13)
72
Step Up 2006,  PG-13)
73
Enchanted 2007,  PG)
74
Au Pair 1999,  Unrated)
75
Au Pair II 2000,  Unrated)
76
Au Pair III (Au Pair 3: Adventure in Paradise) 2009,  PG)
77
All She Wants for Christmas 2006,  Unrated)
78
The Ugly Truth 2009,  R)
79
Natalee Holloway 2009,  Unrated)
80
The Accidental Husband 2008,  PG-13)
81
[Rec] 2007,  R)
82
The Life of David Gale 2003,  R)
83
Final Destination 2000,  R)
84
Final Destination 2 2003,  R)
85
Final Destination 3 2006,  R)
86
Leap Year 2010,  PG)
87
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel 2009,  PG)
88
Did You Hear About the Morgans? 2009,  PG-13)
89
The Princess and the Frog 2009,  G)
90
The Blind Side 2009,  PG-13)
91
From Paris with Love 2010,  R)
92
When in Rome 2010,  PG-13)
93
The Last Song 2010,  PG)
94
Letters to Juliet 2010,  PG)
95
The Notebook 2004,  PG-13)
96
She's Out of My League 2010,  R)
97
Alice's Adventures in Wonderland 1972,  G)
98
The Bounty Hunter 2010,  PG-13)
99
Penelope 2006,  PG)
100
The Perils of Penelope Pitstop 1969,  Unrated)
101
The Wager 2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments