My Favorite Movies
Give list a short description
| sinead0071's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Mission 1986, PG) |
|
| 2 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 3 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 4 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 7 |
Nell 1994, PG-13) |
|
| 8 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 10 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 11 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 12 |
Moll Flanders 1996, PG-13) |
|
| 13 |
Weird Science 1985, PG-13) |
|
| 14 |
The Fog 1980, R) |














