My Favorite Movies


  sindeewarie's Rating My Rating
1
My Girl 1991,  PG)
2
My Girl 2 1994,  PG)
3
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2) 2008,  PG-13)
4
The X-Files - Fight the Future 1998,  PG-13)
5
The X-Files: The Unopened File 1996,  Unrated)
6
27 Dresses 2008,  PG-13)
7
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993,  PG)
8
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
9
Twister 1989,  PG)
10
Scooby-Doo on Zombie Island 1998,  Unrated)
11
What a Girl Wants 2003,  PG)
12
Honey, I Blew Up the Kid 1992,  PG)
13
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
14
The Polar Express 2004,  G)
15
Alien3 1992,  R)
16
Zathura 2005,  PG)
17
Scooby-Doo 2002,  PG)
18
Sleepy Hollow 1999,  R)
19
Ella Enchanted 2004,  PG)
20
The Karate Kid 1984,  PG)
21
Garfield - The Movie 2004,  PG)
22
The Karate Kid Part II 1987,  PG)
23
The Shaggy Dog 2006,  PG)
24
Antz 1998,  PG)
25
The Sound of Music 1965,  G)
26
All Dogs Go To Heaven 1989,  G)
27
Baby's Day Out 1994,  PG)
28
It Takes Two 1995,  PG)
29
Anaconda 1997,  PG-13)
30
Bean 1997,  PG-13)
31
Child's Play 1988,  R)
32
Nanny McPhee 2006,  PG)
33
Richie Rich 1994,  PG)
34
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
35
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
36
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
37
Madagascar 2005,  PG)
38
I, Robot 2004,  PG-13)
39
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
40
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
41
Fantastic Four 2005,  PG-13)
42
Home Alone 1990,  PG)
43
The Little Mermaid 1989,  G)
44
Jaws 1975,  PG)
45
Free Willy 1993,  PG)
46
The Devil's Rejects 2005,  R)
47
Child's Play 2 1990,  R)
48
Child's Play 3 1991,  R)
49
Alien 1979,  R)
50
Aliens 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments