My Favorite Movies
These are my favorite movies of all time.
| simplegirl33's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Pillow Book 1996, NC-17) |
|
| 2 |
Secretary 2002, R) |
|
| 3 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 4 |
High Tension (Switchblade Romance) 2003, R) |
|
| 5 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 6 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 7 |
Hard Candy 2005, R) |
|
| 8 |
Hostel 2006, R) |
|
| 9 |
Poltergeist 1982, PG) |
|
| 10 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 11 |
Alien 1979, R) |
|
| 12 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 13 |
300 2007, R) |













