My Favorite Movies
| Simonn20's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
American History X 1998, R) |
|
| 3 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 4 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 7 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Superbad 2007, R) |
|
| 9 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 12 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 13 |
Sin City 2005, R) |
|
| 14 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 15 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 16 |
3:10 to Yuma 2007, R) |
|
| 17 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 18 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 23 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 24 |
L'Horloge biologique 2005, G) |
|
| 25 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 26 |
True Romance 1993, R) |
|
| 27 |
Collateral 2004, R) |
|
| 28 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 29 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 30 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |






























