Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  silvica94's Rating My Rating
1
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Finding Nemo 2003,  G)
5
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
6
New York, I Love You 2008,  R)
7
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
8
The Accidental Husband 2008,  PG-13)
9
Wedding Crashers 2005,  R)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
11
Coach Carter 2005,  PG-13)
12
If Only 2004,  PG-13)
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
14
The Reader 2008,  R)
15
Bride Wars 2009,  PG)
16
Bordertown 2007,  R)
17
Changeling 2008,  R)
18
Apocalypto 2006,  R)
19
Pretty Woman 1990,  R)
20
My Sassy Girl 2007,  PG-13)
21
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
22
View from the Top 2002,  PG-13)
23
Bounce 2000,  PG-13)
24
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
25
A Walk to Remember 2002,  PG)
26
Eurotrip 2004,  R)
27
Fool's Gold 2008,  PG-13)
28
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
29
Gladiator 2000,  R)
30
Mad About Mambo 1998,  PG-13)
31
A Perfect Murder 1998,  R)
32
Spider-Man 2002,  PG-13)
33
Cliffhanger 1993,  R)
34
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
35
August Rush 2007,  PG)
36
Slumdog Millionaire 2008,  R)
37
88 Minutes 2007,  R)
38
Fast & Furious 2009,  PG-13)
39
Seven Pounds 2008,  PG-13)
40
Runaway Bride 1999,  PG)
41
The Pianist 2002,  R)
42
Patch Adams 1998,  PG-13)
43
Awakenings 1990,  PG-13)
44
Braveheart 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments