My Favorite Movies


  silpol's Rating My Rating
1
Enemy of the State 1998,  R)
2
Disclosure 1994,  R)
3
Gripsholm 2000,  Unrated)
4
Where Eagles Dare 1969,  PG)
5
Henry & June 1990,  NC-17)
6
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
7
Three of Hearts 1993,  R)
8
Blade Runner 1982,  R)
9
Short Circuit 1986,  PG)
10
Short Circuit 2 1988,  PG)
11
Love Actually 2003,  R)
12
Die Hard 1988,  R)
13
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
14
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
15
You've Got Mail 1998,  PG)
16
Back to the Future 1985,  PG)
17
Back to the Future Part III 1990,  PG)
18
Working Girl 1988,  R)
19
Kiss Me Again 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments