My Favorite Movies
| SilhouetteTR's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Snatch 2001, R) |
|
| 7 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 15 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Messenger: The Story of Joan of Arc 1999, R) |
|
| 17 |
Hero 2002, PG-13) |
















