My Favorite Movies


  siguraugur's Rating My Rating
1
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
2
Journey to the Center of the Earth (TV) 2008,  PG)
3
Elvis: That's the Way It Is 1999,  PG)
4
Top Gun 1986,  PG)
5
Ripley's Game 2002,  R)
6
Rocket Science 2007,  R)
7
Hellgate 1989,  R)
8
It's a Wonderful Life 1946,  G)
9
Emma 1996,  Unrated)
10
Arnold Schwarzenegger - Hollywood Hero 1999,  Unrated)
11
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
12
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
13
The Terminator 1984,  R)
14
Batman & Robin 1997,  PG-13)
15
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
16
Predator 1987,  R)
17
Total Recall 1990,  R)
18
Jingle All the Way 1996,  PG)
19
True Lies 1994,  R)
20
Twins 1988,  PG)
21
Junior 1994,  PG-13)
22
Eraser 1996,  R)
23
Last Action Hero 1993,  PG-13)
24
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
25
End of Days 1999,  R)
26
Conan the Barbarian 1982,  R)
27
Commando 1985,  R)
28
The 6th Day 2000,  PG-13)
29
Conan the Destroyer 1984,  PG)
30
The Running Man 1987,  R)
31
Red Heat 1988,  R)
32
Collateral Damage 2002,  R)
33
Red Sonja 1985,  PG-13)
34
Christmas in Connecticut 1992,  Unrated)
35
Jackie Chan's Who Am I? (Wo shi shei) (Who Am I?) 1998,  PG-13)
36
Jackie Chan Adventures - The Search For The Talisman 2000,  Unrated)
37
Jackie Chan: The Kung Fu Years 2004,  Unrated)
38
Kung Fu Panda 2008,  PG)
39
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
40
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
41
Rush Hour 1998,  PG-13)
42
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
43
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
44
The Tuxedo 2002,  PG-13)
45
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
46
The Medallion 2003,  PG-13)
47
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
48
Rumble in the Bronx 1996,  R)
49
The Cannonball Run 1981,  PG)
50
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
51
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
52
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
53
The Young Master (Shi di chu ma) 1978,  PG-13)
54
The Protector 1985,  R)
55
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992,  PG-13)
56
Daai lo oi mei lai (Enter the Phoenix) 2005,  Unrated)
57
Rocky 1976,  PG)
58
1968 Tunnel Rats 2008,  R)
59
Take 2007,  R)
60
Triloquist 2007,  R)
61
Rocky Balboa 2006,  PG)
62
Rocky IV 1985,  PG)
63
Rocky II 1979,  PG)
64
Rocky III 1982,  PG)
65
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
66
Rocky V 1990,  PG-13)
67
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
68
Bandits 2001,  PG-13)
69
The Adventures of Rocky & Bullwinkle 2000,  PG)
70
The Chase 1994,  R)
71
D.O.A. 1988,  R)
72
Shallow Ground 2004,  R)
73
Rocky: The Rebel 2005,  Unrated)
74
Dragons of the Orient 1988,  Unrated)
75
Rocky 1981,  Unrated)
76
Mr. Right 2008,  Unrated)
77
Armed For Action 1992,  Unrated)
78
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
79
René 2008,  Unrated)
80
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
81
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
82
Rambo III 1988,  R)
83
Son of Rambow 2007,  PG-13)
84
Rambo 1986,  Unrated)
85
Ultra Warrior (Welcome to Oblivion) 1992,  R)
86
Justice 2004,  R)
87
Justice 2004,  Unrated)
88
Rambo V: The Savage Hunt 2011,  Unrated)
89
Warlords of Atlantis (Warlords of the Deep) 1978,  PG)
90
Warlords of Hell (Warlords from Hell) 1987,  R)
91
Stargate: The Ark of Truth 2008,  Unrated)
92
Stargate: Continuum 2008,  Unrated)
93
Stargate SG-1: Children of the Gods - Final Cut 2009,  Unrated)
94
Stargate 1994,  PG-13)
95
Stargate Infinity 2008,  Unrated)
96
Cloak of the Illuminati: Stargate Secrets of the Anunnaki 2005,  Unrated)
97
Red Eye 2005,  PG-13)
98
Fast & Furious 2009,  PG-13)
99
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
100
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
101
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
102
The Children of Huang Shi 2008,  R)
103
Clueless 1995,  PG-13)
104
The Golden Compass 2007,  PG-13)
105
I.O.U.S.A. 2008,  PG)
106
Beyond the Secret 2008,  Unrated)
107
The Lazarus Project 2008,  PG-13)
108
The Casino Job 2008,  R)
109
We Dreamed America 2008,  Unrated)
110
Dark Secrets (Cold Earth) 2008,  R)
111
Wherever You Are (Lifelines) 2008,  Unrated)
112
John and Karen 2007,  Unrated)
113
Unbreakable 2000,  PG-13)
114
Into the Blue 2005,  PG-13)
115
Eight Below 2006,  PG)
116
Pleasantville 1998,  PG-13)
117
Flags of Our Fathers 2006,  R)
118
Tears of the Sun 2003,  R)
119
Brother Bear 2003,  G)
120
Say Anything... 1989,  PG-13)
121
The Last Kiss 2006,  R)
122
Running Scared 2005,  R)
123
Timeline 2003,  PG-13)
124
A Guy Thing 2002,  PG-13)
125
Patriot Games 1992,  R)
126
Child's Play 3 1991,  R)
127
Universal Soldier 1992,  R)
128
Joy Ride 2001,  R)
129
Something New 2006,  PG-13)
130
The Skulls 2000,  PG-13)
131
Free Willy 3: The Rescue 1997,  PG)
132
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
133
Easy Rider 1969,  R)
134
Sabrina 1954,  Unrated)
135
Alone in the Dark 2005,  R)
136
Kazaam 1996,  PG)
137
1984 (Nineteen Eighty-Four) 1984,  R)
138
Walker Texas Ranger 3: Deadly Reunion 1994,  Unrated)
139
Walker, Texas Ranger: Trial by Fire 2005,  Unrated)
140
The Incredibles 2004,  PG)
141
Mutant Chronicles 2008,  R)
142
Transporter 2 2005,  PG-13)
143
10 Yards: Fantasy Football 2008,  Unrated)
144
Chasseurs de Dragons (Dragon Hunters) 2008,  PG)
145
The Objective 2008,  Unrated)
146
Lake City 2008,  R)
147
Dragon Hunter 2008,  Unrated)
148
Storm Seekers (Hurricane Hunter) 2008,  Unrated)
149
Freedom Writers 2007,  PG-13)
150
Kangaroo Jack 2003,  PG)
151
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
152
Planet of the Apes 1968,  G)
153
Little Black Book 2004,  PG-13)
154
The Deer Hunter 1978,  R)
155
The Crocodile Hunter - Collision Course 2002,  PG)
156
Raising Arizona 1987,  PG-13)
157
The Firm 1993,  R)
158
Halloween II 1981,  R)
159
Porky's 1981,  R)
160
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
161
The Piano 1993,  R)
162
Crash 1996,  NC-17)
163
Muriel's Wedding 1994,  R)
164
Copycat 1995,  R)
165
London 2005,  R)
166
The Searchers 1956,  Unrated)
167
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985,  Unrated)
168
Blood Simple 1984,  R)
169
The Adventures of Robin Hood 1938,  PG)
170
Beneath The Planet Of The Apes 1970,  G)
171
Escape from the Planet of the Apes 1971,  G)
172
Eureka 1981,  R)
173
Sci-Fighter (X-treme Fighter) 2005,  PG-13)
174
Cartoon Crazys Sci-Fi 1998,  Unrated)
175
Monsters vs. Aliens 2009,  PG)
176
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
177
Aliens in the Attic 2009,  PG)
178
Alien Raiders 2008,  R)
179
L.A.P.A. 2008,  Unrated)
180
Alien Trespass 2008,  PG)
181
Alien 1979,  R)
182
Alien Uprising 2009,  Unrated)
183
Aliens Gone Wild 2008,  Unrated)
184
Aliens 1986,  R)
185
Alien3 1992,  R)
186
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
187
Alien Resurrection 1997,  R)
188
My Stepmother Is an Alien 1988,  PG-13)
189
Alien Nation 1988,  R)
190
Alien Avengers (Roger Corman Presents 'Alien Avengers') (Welcome to Planet Earth) 1996,  R)
191
Alien Factor 2: Alien Rampage 2001,  Unrated)
192
Alien Avengers II (Welcome to Planet Earth II) (Aliens Among Us) 1997,  R)
193
Scooby-Doo and the Alien Invaders 2000,  Unrated)
194
Alien Autopsy 2006,  PG-13)
195
Alien Apocalypse 2005,  Unrated)
196
Evil Aliens 2005,  R)
197
Decoys 2: Alien Seduction (Decoys: The Second Seduction) 2007,  R)
198
Aliens of the Deep 2005,  G)
199
Alien vs. Hunter 2004,  Unrated)
200
Alien Lockdown 2004,  R)
201
Illegal Aliens 2006,  PG-13)
202
Alien Hunter 2003,  R)
203
Alien Abduction 2005,  R)
204
Alien Tracker 2003,  PG-13)
205
Alien Adventure 1999,  Unrated)
206
The Alien Saga 2001,  R)
207
Mutant Aliens 2001,  R)
208
Alien Cargo 1999,  PG)
209
The Alien Files 1999,  R)
210
Close Encounters: Proof of Alien Contact 1999,  Unrated)
211
Alien Species 1996,  R)
212
Alien Siege 2004,  R)
213
Voyage of the Rock Aliens 1987,  PG)
214
The Alien Factor 1978,  Unrated)
215
The Aliens Are Coming 1980,  Unrated)
216
Home Alone 1990,  PG)
217
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
218
Home Alone 3 1997,  PG)
219
Home Alone 4 2002,  Unrated)
220
Al Capone 1959,  Unrated)
221
Capone's Boys 2002,  R)
222
Rain Man 1988,  R)
223
The Karate Kid 1984,  PG)
224
The Karate Kid Part II 1987,  PG)
225
The Karate Kid, Part III 1989,  PG)
226
The Next Karate Kid 1994,  PG)
227
Karate Cop 1993,  R)
228
Martial Law II: Undercover (Karate Cop) 1991,  R)
229
Black Belt Karate 1977,  Unrated)
230
Karate: The Hand of Death 1961,  Unrated)
231
The Flight Before Christmas 2008,  G)
232
Happy Flight 2008,  Unrated)
233
Flightplan 2005,  PG-13)
234
Flight of the Phoenix 2004,  PG-13)
235
Flight of the Navigator 1986,  PG)
236
Flight 93 2006,  PG-13)
237
SST: Death Flight (Flight of the Maiden) 1977,  Unrated)
238
Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (Plane Dead) 2006,  Unrated)
239
The Flight of the Intruder 1990,  PG-13)
240
Flight of Fury 2007,  R)
241
100 Years of Flight 2004,  Unrated)
242
Last Flight Out 2003,  Unrated)
243
Blind Flight 2003,  Unrated)
244
Flight to Mars 1951,  Unrated)
245
The Dawn Patrol (Flight Commander) 1930,  Unrated)
246
Flight Of Black Angel 1991,  R)
247
The Smurfs 2011,  PG)
248
Jerry Maguire 1996,  R)
249
Tomcats 2001,  R)
250
Tom and Jerry - The Movie 1993,  G)
251
Jerry and Tom 1998,  R)
252
Born on the Fourth of July 1989,  R)
253
Larry the Cable Guy: Health Inspector 2006,  PG-13)
254
Roar 1981,  PG)
255
The Quick and the Dead 1987,  PG)
256
I'll Be Home for Christmas 1997,  Unrated)
257
Star Trek 2009,  PG-13)
258
Star Trek: Operation Beta Shield 2008,  Unrated)
259
Star Trek - Nemesis 2002,  PG-13)
260
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
261
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982,  PG)
262
Star Trek Generations 1994,  PG)
263
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)
264
Star Trek IV - The Voyage Home 1986,  PG)
265
Star Trek III - The Search for Spock 1984,  PG)
266
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
267
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991,  PG)
268
Star Trek V - The Final Frontier 1989,  PG)
269
Star Trek: A Captain's Log (William Shatner's Star Trek Memories) 1995,  Unrated)
270
Star Trek: Of Gods and Men 2008,  Unrated)
271
Star Trek Versus Batman 2006,  Unrated)
272
A Mock Time: A Star Trek Wedding 2007,  Unrated)
273
Star Trek: Disco Generation 1998,  Unrated)
274
Star Trek: The Pepsi Generation 1988,  Unrated)
275
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
276
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
277
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
278
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
279
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
280
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
281
Star Wars: The Clone Wars 2008,  PG)
282
Star Wars: Secrets of the Rebellion 2008,  Unrated)
283
Robot Chicken: Star Wars Episode II 2008,  Unrated)
284
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy 2004,  Unrated)
285
Robot Chicken: Star Wars 2007,  Unrated)
286
Quentin Tarantino's Star Wars 1998,  Unrated)
287
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
288
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
289
Monkey Trouble 1994,  PG)
290
Monkey Business 1931,  Unrated)
291
Guru the Mad Monk 1971,  R)
292
Legend of Seven Monks 2006,  Unrated)
293
The Street Fighter's Last Revenge 1979,  R)
294
Street Kings 2008,  R)
295
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
296
Street Fighter: The Legend of Chun-Li 2009,  PG-13)
297
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
298
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
299
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
300
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
301
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
302
Green Street Hooligans 2005,  R)
303
Miracle on 34th Street 1994,  PG)
304
Wall Street 1987,  R)
305
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 1984,  Unrated)
306
Sister Street Fighter: The Return of Sister Street Fighter 1975,  Unrated)
307
Streets of Fire 1984,  PG)
308
Like Mike 2 2006,  PG)
309
The Mask 1994,  PG-13)
310
The Crimson Mask 2009,  Unrated)
311
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
312
Son of the Mask 2005,  PG)
313
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
314
Batman: Mask Of The Phantasm 1993,  PG)
315
Bionicle - Mask Of Light 2003,  PG)
316
The Fifth Musketeer (Behind the Iron Mask) (The 5th Musketeer) 1979,  PG)
317
Murder on the Orient Express 1974,  PG)
318
Radioland Murders 1994,  PG)
319
The Santa Clause 1994,  PG)
320
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
321
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006,  G)
322
Santa Claus Is Comin' to Town 1970,  Unrated)
323
Santa Claus - The Movie 1985,  PG)
324
Gotta Catch Santa Claus 2007,  Unrated)
325
Santa Claus (The Visit of Santa Claus) 1900,  Unrated)
326
I Saw Mommy Kissing Santa Claus 2001,  Unrated)
327
The Year Without a Santa Claus 1974,  Unrated)
328
Santa Claus Conquers the Martians 1964,  PG)
329
Mrs. Santa Claus 1996,  G)
330
The Santa Claus Brothers 2001,  Unrated)
331
The Life & Adventures of Santa Claus 1985,  G)
332
The Man in the Santa Claus Suit 1979,  Unrated)
333
Hackers 1995,  PG-13)
334
The Box 2008,  Unrated)
335
Lemmings - Part 2 - Injuries (Lemminge, Teil 2 Verletzungen) 1979,  Unrated)
336
Out on the Edge 1989,  Unrated)
337
The Ultimate Impostor (The 72 Hour Dead Line) 1979,  Unrated)
338
Computer Boy 2000,  Unrated)
339
The Player 1992,  R)
340
Yellow Submarine 2012,  G)
341
Submarine Command (The Submarine Story) 1951,  Unrated)
342
Submarine X-1 1969,  G)
343
The Atomic Submarine 1959,  Unrated)
344
Phantom Submarine U-67 1941,  Unrated)
345
The Hunt for Gollum 2009,  Unrated)
346
Spider-Man 2002,  PG-13)
347
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
348
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
349
The Spectacular Spider-Man: Attack of the Lizard ,  Unrated)
350
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978,  Unrated)
351
Spider-Man: The Mythology of the 21st Century 2002,  Unrated)
352
The Amazing Spider-Man 2012,  PG-13)
353
Superman 1978,  PG)
354
Superman II 1981,  PG)
355
Superman III 1983,  PG)
356
Superman Returns 2006,  PG-13)
357
Superman IV: The Quest for Peace 1987,  PG)
358
Superman: Doomsday 2007,  PG-13)
359
The Batman/Superman Movie 1998,  PG)
360
Superman: The Last Son of Krypton 1996,  PG)
361
Superman: Man of Steel 2012,  Unrated)
362
Superman: Brainiac Attacks 2006,  Unrated)
363
Superman and the Mole-Men 1951,  Unrated)
364
Abar: The First Black Superman 1977,  R)
365
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
366
Hulk 2003,  PG-13)
367
HULK VS. 2009,  PG-13)
368
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain 1998,  PG)
369
Muppets From Space 1999,  G)
370
Spy Hard 1996,  PG-13)
371
Mr. Nanny 1993,  PG)
372
Suburban Commando 1991,  PG)
373
Thunder in Paradise 1993,  PG)
374
The Death of the Incredible Hulk 1990,  Unrated)
375
The Incredible Hulk Returns 1988,  Unrated)
376
Thunder in Paradise II 1994,  PG)
377
Thunder in Paradise III 1995,  PG-13)
378
The Secret Agent Club 1996,  PG)
379
The Ultimate Weapon 1997,  R)
380
The Sound of Music 1965,  G)
381
Lilo & Stitch 2003,  G)
382
The Ring 2002,  PG-13)
383
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior 2008,  PG-13)
384
Number 13 2012,  Unrated)
385
Caddyshack 1980,  R)
386
National Lampoon's Christmas Vacation 1989,  PG-13)
387
The Marine 2006,  PG-13)
388
Three Amigos! 1986,  PG)
389
The Rugrats Movie 1998,  G)
390
Man of the House 1995,  PG)
391
Vegas Vacation 1997,  PG)
392
Nick of Time 1995,  R)
393
Snow Day 2000,  PG)
394
Rugrats in Paris - The Movie 2000,  G)
395
Fletch 1985,  PG)
396
Caddyshack II 1988,  PG)
397
Dirty Work 1998,  PG-13)
398
Funny Farm 1988,  PG)
399
Memoirs of an Invisible Man 1992,  PG-13)
400
Hero (Accidental Hero) 1992,  PG-13)
401
Narc 2002,  R)
402
Team America - World Police 2004,  R)
403
Police Academy 1984,  R)
404
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
405
Police Academy 2 - Their First Assignment 1985,  PG-13)
406
Police Academy 3 - Back in Training 1986,  PG)
407
Police Academy 4 - Citizens on Patrol 1987,  PG)
408
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988,  PG)
409
Police Academy 6 - City Under Siege 1989,  PG)
410
Police Academy 7: Mission to Moscow 1994,  PG)
411
Police Beat 2004,  Unrated)
412
Löggulíf (A Policeman's Life) 1985,  Unrated)
413
Ghostbusters 1984,  PG)
414
Ghostbusters 2 1989,  PG)
415
Ghostbusters III 2013,  Unrated)
416
Return of the Ghostbusters 2007,  PG-13)
417
John Wayne: King of the West 1936,  Unrated)
418
Mirrors 2008,  R)
419
MirrorMask 2005,  PG)
420
Hall of Mirrors 2001,  Unrated)
421
War of the Worlds 2005,  PG-13)
422
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
423
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour 2008,  G)
424
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
425
Wayne's World 1992,  PG-13)
426
The Cheetah Girls: One World 2008,  Unrated)
427
World's Greatest Dad 2009,  R)
428
World Trade Center 2006,  PG-13)
429
War of the Worlds 2: The Next Wave 2008,  R)
430
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
431
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
432
H.G. Wells' The War of the Worlds 2005,  R)
433
H.G. Wells' First Men in the Moon 1964,  Unrated)
434
H.G. Wells' The Shape of Things to Come 1979,  PG)
435
Day That Panicked America:H G Wells 2005,  Unrated)
436
The Infinite Worlds of H.G. Wells 2001,  Unrated)
437
Rescue from Gilligan's Island 1978,  Unrated)
438
Land of the Lost 2009,  PG-13)
439
Lost In Translation 2003,  R)
440
Lost City Raiders 2008,  PG-13)
441
The Lost Treasure of the Grand Canyon 2008,  PG)
442
The Lost Samaritan 2008,  Unrated)
443
Lost Stallions: The Journey Home 2008,  Unrated)
444
Operation Babylift: The Lost Children of Vietnam 2009,  Unrated)
445
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
446
Lost in Space 1998,  PG-13)
447
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
448
The Color of Money 1986,  R)
449
The Color Purple 1985,  PG-13)
450
House of Numbers 2009,  Unrated)
451
Ghosts and Numbers 2007,  Unrated)
452
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008,  PG-13)
453
Army of Darkness 1993,  R)
454
In the Army Now 1994,  PG)
455
Ernest in the Army 1998,  PG)
456
Joshua Tree (Army of One) 1992,  R)
457
God's Army 2000,  PG)
458
At War with the Army 1950,  G)
459
God's Army 2: States of Grace 2005,  PG-13)
460
Army of the dead 2008,  R)
461
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
462
Bruce Lee and Kung Fu Mania 2001,  Unrated)
463
The Real Bruce Lee (Bruce Lee: The Little Dragon) (The Young Bruce Lee) 1973,  Unrated)
464
Zui she xiao zi (The Young Bruce Lee) (Bruce - King of Kung Fu) 1980,  Unrated)
465
Bruce Lee: A Dragon Story 1980,  Unrated)
466
Goodbye, Bruce Lee: His Last Game of Death 1975,  R)
467
Bruce Lee, The Legend 1984,  R)
468
Bruce Lee: Fist of Unicorn 1972,  R)
469
Bruce Lee: Path of the Dragon 1998,  Unrated)
470
Bruce Lee: The Warrior Within 1976,  Unrated)
471
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
472
Fu ji (Fists of Bruce Lee) 2004,  R)
473
America bangmungaeg (Bruce Lee Fights Back from the Grave)(The Stranger) 1976,  R)
474
Nan yang tang ren jie (Game of the Dragon) (Bruce Lee the Invincible) 1977,  R)
475
Bruce Lee: The Man and the Myth 1976,  PG)
476
Meng nan da zei yan zhi hu (Image Of Bruce Lee) 1977,  R)
477
Enter the Dragon 1973,  R)
478
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
479
Game of Death 1978,  R)
480
Jue dou si wang da (TheTrue Game of Death) 1999,  Unrated)
481
Death by Misadventure 2003,  Unrated)
482
The Intercepting Fist 2001,  Unrated)
483
Bruce's Fists of Vengeance 1984,  R)
484
Dragon Since 1973 1999,  Unrated)
485
Fist of Fear, Touch of Death (The Dragon and the Cobra) 1980,  R)
486
The Kid 1950,  Unrated)
487
The Green Hornet 1974,  Unrated)
488
Top Fighter 1995,  Unrated)
489
Marlowe 1969,  PG)
490
Martial Arts Masters 1972,  Unrated)
491
Soul of Bruce Lee 1974,  Unrated)
492
Bounty 2008,  PG-13)
493
Death Bet 2008,  Unrated)
494
Green River 2008,  Unrated)
495
Double Jeopardy 1999,  R)
496
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
497
Stealing Harvard 2002,  PG-13)
498
Love Story 1970,  PG)
499
The Cowboys 1974,  PG)
500
Three Fugitives 1989,  PG-13)
501
The Endless Summer 1966,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments