My Favorite Movies
| Sigil's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 2 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 3 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Dark City 1998, R) |
|
| 6 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 7 |
Much Ado About Nothing 1993, PG-13) |
|
| 8 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 9 |
Unforgiven 1992, R) |
|
| 10 |
Boomerang 1992, R) |
|
| 11 |
Groundhog Day 1993, PG) |
|
| 12 |
Une liaison pornographique (An Affair of Love) (A Pornographic Affair) 1999, R) |
|
| 13 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 14 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 15 |
Hook 1991, PG) |
|
| 16 |
Hercules 1997, G) |
|
| 17 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 18 |
Dirty Pretty Things 2002, R) |
|
| 19 |
The Natural 1984, PG) |
|
| 20 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 21 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 22 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 23 |
Cashback 2006, R) |
|
| 24 |
American Virgin , R) |
|
| 25 |
Cedar Rapids 2011, R) |
























