My Favorite Movies
| sifatb's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 5 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 6 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 7 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 9 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 10 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 13 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 14 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |

















