My Favorite Movies


  siachitemas's Rating My Rating
1
Hitch 2005,  PG-13)
2
Bad Boys II 2003,  R)
3
Independence Day 1996,  PG-13)
4
Bad Boys 1995,  R)
5
Enemy of the State 1998,  R)
6
The Game Plan 2007,  PG)
7
Like Mike 2002,  PG)
8
The Cave 2005,  PG-13)
9
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)
10
Half Past Dead 2002,  PG-13)
11
Two Can Play That Game 2001,  R)
12
The Best Man 1999,  R)
13
Man on Fire 2004,  R)
14
The Manchurian Candidate 2004,  R)
15
The Bone Collector 1999,  R)
16
The Great Debaters 2007,  PG-13)
17
John Q 2001,  PG-13)
18
Out of Time 2003,  PG-13)
19
The Pelican Brief 1993,  PG-13)
20
Ricochet 1991,  R)
21
Cry Freedom 1987,  PG)
22
Con Air 1997,  R)
23
The Usual Suspects 1995,  R)
24
White Men Can't Jump 1992,  R)
25
U.S. Marshals 1998,  R)
26
Passenger 57 1992,  R)
27
Money Train 1995,  R)
28
Seven (Se7en) 1995,  R)
29
The Negotiator 1998,  R)
30
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
31
Evan Almighty 2007,  PG)
32
The Bucket List 2007,  PG-13)
33
Under Siege 1992,  R)
34
The Substitute 2: School's Out 1998,  R)
35
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
36
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
37
Die Another Day 2002,  PG-13)
38
The Last Boy Scout 1991,  R)
39
Boomerang 1992,  R)
40
Madea Goes to Jail 2009,  PG-13)
41
Meet The Browns 2008,  PG-13)
42
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
43
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
44
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
45
Daddy Day Care 2003,  PG)
46
Coming to America 1988,  R)
47
I Spy 2002,  PG-13)
48
48 HRS 1982,  R)
49
The Golden Child 1986,  PG-13)
50
College Road Trip 2008,  G)
51
Blue Streak 1999,  PG-13)
52
National Security 2003,  PG-13)
53
The Italian Job 2003,  PG-13)
54
Cellular 2004,  PG-13)
55
Head of State 2003,  PG-13)
Head of State
This movie reminds me of Obama. Bet they never thought he would win as well!!
56
Transporter 3 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments