My Favorite Movies


  ShuNiuAn's Rating My Rating
1
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
I really want to see it
2
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2)
I want to see it!
3
Constantine 2005,  R)
Constantine
THE COOLEST MOVIE EVA!
4
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
Really good
5
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
This one @ the end made me happy
6
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
Want 2 see it :)
7
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Wow. I like it! o^ - ^o
8
Lucky You 2007,  PG-13)
Lucky You
Pretty good. Poker looked fun lawr!
9
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole 1995,  Unrated)
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole
I love anime 'member? My very first anime was Sailor Moon!
10
We Are Marshall 2006,  PG)
We Are Marshall
It was awesome. I liked it! "WE ARE...MARSHALL!!!!"
11
Balls of Fury 2007,  PG-13)
Balls of Fury
Pretty funny. "It is better to die like a tiger, than to live like a pussy." or "What part of "sudden death" didn't you understand?"
12
Coach Carter 2005,  PG-13)
13
Zodiac 2007,  R)
Zodiac
The best "killer" movie! I can't believe its true! But I still like it!
14
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
Good movie. I effects are awesome!
15
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
Cardcaptor Sakura - The Movie
Love it!!!
16
Tokyo Babylon 2003,  Unrated)
Tokyo Babylon
I like it! One of my favorite CLAMP books/movie!
17
Premonition 2007,  PG-13)
Premonition
It was really good. It may seem confusing at first, but you really just have to sit down and totally focus on it 2 understand what is going on. ^^
18
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose
This one was good too, but I like the Super S and S one the most ; )
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
AWESOME MOVIE! I like the song "Tokyo Drift" and "Six days".
20
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
Very Cute!!!!!
21
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
Very nice!
22
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice 1994,  PG-13)
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice
Just loved it
23
Aquarian Age Vol 2:Troubled Dreams 2004,  Unrated)
Aquarian Age Vol 2:Troubled Dreams
Pretty good! I liked it ^ - ^
24
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995,  G)
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely)
Touched my heart
25
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
I loved it
26
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
I liked it! "So..how do you say good-bye?" "Like this...*kicks guy's..you know lol*" "I had to ask!" LOVE IT
27
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
It was okay. I like the 3rd one tho
28
Epic Movie 2007,  PG-13)
Epic Movie
Pretty okay. To me its like scary movie
29
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
Eh...its okay
30
My Date with Drew 2003,  PG)
My Date with Drew
Pretty good. I like this
31
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
I loved it!!!! I thank the director! LOL
32
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
LOL!!!! I love them all!!!!!
33
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
I...SO LOVED IT!!!!!
34
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
I liked this one too. lol...Don't ask why
35
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
VERY GOOD GRAPHICS!!!! Really good.
36
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
I love their stunts!
37
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
White: "Let me introduce to you my team...Blade...Lazer...Blazer..." LOL! I LOVE IT!!!!!!
38
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Eh...lol
39
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
Pretty cool
40
Evan Almighty 2007,  PG)
Evan Almighty
Laughed my head off!
41
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
This one was pretty good.
42
Alice in Wonderland 1951,  G)
43
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
Very nice
44
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Best freakin movie
45
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments