My Favorite Movies


  shrutirawal13's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
The House Next Door 2006,  Unrated)
3
The Ocean's 11 Story 2002,  Unrated)
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
5
The Departed 2006,  R)
6
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
7
Speed 1994,  R)
8
Pursuit of Happiness 2001,  Unrated)
9
The Dark Knight 2008,  PG-13)
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
11
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
12
Father of the Bride 1991,  PG)
13
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
14
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
15
Ghost Rider 2007,  PG-13)
16
Stuart Little 1999,  PG)
17
Stuart Little 2 2002,  PG)
18
Stuart Little 3 - Call of the Wild 2005,  G)
19
10 Items or Less 2006,  R)
20
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
21
Pretty Woman 1990,  R)
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
23
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
27
Hitch 2005,  PG-13)
28
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
29
Seven Pounds 2008,  PG-13)
30
Sweet November 2001,  PG-13)
31
The Sound of Music 1965,  G)
32
Match Point 2005,  R)
33
Freedom Writers 2007,  PG-13)
34
Heavenly Creatures 1994,  R)
35
She's the Man 2006,  PG-13)
36
Truth About Love 2004,  R)
37
Rock On!! 2008,  Unrated)
38
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
39
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004,  Unrated)
40
Fashion 2008,  Unrated)
41
Fashion Victim 2008,  R)
42
Corporate 2006,  Unrated)
43
Corporate Affairs 2007,  Unrated)
44
Page 3 2005,  Unrated)
45
Last Best Chance 2005,  Unrated)
46
Her Last Chance 1996,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments