My Favorite Movies


  shortyred2471's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
2
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
3
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
4
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
Rush Hour 1998,  PG-13)
7
Sin City 2005,  R)
8
The Wood 1999,  R)
9
The Best Man 1999,  R)
10
Tyler Perry: I Can Do Bad All By Myself 2002,  Unrated)
11
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
12
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)
13
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
14
Meet the Browns 2004,  Unrated)
15
I Can Do Bad All By Myself 2009,  PG-13)
16
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
17
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
18
The Five Heartbeats 1991,  R)
19
Purple Rain 1984,  R)
20
The Incredibles 2004,  PG)
21
Finding Nemo 2003,  G)
22
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
23
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
24
Love Actually 2003,  R)
25
Braveheart 1995,  R)
26
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
28
Van Helsing 2004,  PG-13)
29
The Butterfly Effect 2004,  R)
30
Wedding Crashers 2005,  R)
31
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
32
War of the Worlds 2005,  PG-13)
33
50 First Dates 2004,  PG-13)
34
Hitch 2005,  PG-13)
35
Pretty Woman 1990,  R)
36
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
37
Mean Girls 2004,  PG-13)
38
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
39
Runaway Bride 1999,  PG)
40
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
41
Underworld: Evolution 2006,  R)
42
Constantine 2005,  R)
43
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
44
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
45
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
46
Armageddon 1998,  PG-13)
47
Blade II 2002,  R)
48
I, Robot 2004,  PG-13)
49
Daddy Day Care 2003,  PG)
50
Scream 1996,  R)
51
Ice Age 2002,  PG)
52
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
53
Monsters, Inc. 2001,  G)
54
Jurassic Park 1993,  PG-13)
55
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
56
Beetlejuice 1988,  PG)
57
Blade 1998,  R)
58
Legally Blonde 2001,  PG-13)
59
The Legend of Zorro 2005,  PG)
60
Grease 1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments