My Favorite Movies


  shortiejune91's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
2
Now and Then 1995,  PG-13)
3
High School Musical 2 2007,  G)
4
High School Confidential! 1958,  Unrated)
5
High School High 1996,  PG-13)
6
Rock 'n' Roll High School 1979,  PG)
7
Mean Girls 2004,  PG-13)
8
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
9
Secret Window 2004,  PG-13)
10
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
11
Bring It On 2000,  PG-13)
12
Bring It On Again 2004,  PG-13)
13
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
14
Walking Tall 2004,  PG-13)
15
Walking Tall, Part 2 1975,  PG)
16
Larry the Cable Guy: Health Inspector 2006,  PG-13)
17
The Cable Guy 1996,  PG-13)
18
Larry The Cable Guy - Git-R-Done 2004,  Unrated)
19
Cars 2006,  G)
20
Cinderella 1950,  G)
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
22
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
23
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
24
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003,  PG)
25
Shrek the Third 2007,  PG)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
Shrek 2001,  PG)
28
Shrek 4-D (Shrek 3-D) 2003,  Unrated)
29
Spy Kids 2001,  PG)
30
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
31
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
32
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
33
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
34
Baby Mama 2008,  PG-13)
35
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
36
Without A Paddle 2004,  PG-13)
37
Final Destination 2 2003,  R)
38
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
39
Blue Crush 2002,  PG-13)
40
Saw 2004,  R)
41
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
42
Jackass - The Movie 2002,  R)
43
Sydney White 2007,  PG-13)
Sydney White
ok
44
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
45
I Am Sam 2001,  PG-13)
46
Prom Night 2008,  PG-13)
47
Die Hard 1988,  R)
48
Scream 1996,  R)
49
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
50
How to Eat Fried Worms 2006,  PG)
51
Dadnapped 2009,  Unrated)
52
Hotel for Dogs 2009,  PG)
53
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
54
Troy 2004,  R)
55
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
56
Good Luck Chuck 2007,  R)
57
Barbershop 2002,  PG-13)
58
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
59
Jack Frost 1998,  PG)
60
Under Siege 1992,  R)
61
Love Don't Cost a Thing 2003,  PG-13)
62
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
63
Yours, Mine and Ours 1968,  Unrated)
64
Children of the Corn - Revelation 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments