My Favorite Movies


  shoppychick's Rating My Rating
1
Rumor Has It 2005,  PG-13)
2
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
3
Hitch 2005,  PG-13)
4
Legally Blonde 2001,  PG-13)
5
Chicago 2002,  PG-13)
6
300 2007,  R)
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
8
Step Up 2006,  PG-13)
9
Little Miss Sunshine 2006,  R)
10
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
11
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
12
I, Robot 2004,  PG-13)
13
The Notebook 2004,  PG-13)
14
The Fog 2005,  PG-13)
15
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
16
A Walk to Remember 2002,  PG)
17
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
18
The Exorcist 1973,  R)
19
The Matrix 1999,  R)
20
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
21
Shaun of the Dead 2004,  R)
22
The Princess Bride 1987,  PG)
23
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
what if this happened
24
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
25
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
26
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
27
X-Men 2000,  PG-13)
28
The Mummy 1999,  PG-13)
29
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
30
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
31
The Sound of Music 1965,  G)
32
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
33
A Little Princess 1995,  G)
34
House of Wax 2005,  R)
35
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
36
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
37
28 Days Later 2002,  R)
38
Elizabethtown 2005,  PG-13)
39
Mary Poppins 1964,  G)
40
Sleepy Hollow 1999,  R)
41
The Butterfly Effect 2004,  R)
42
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments