Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  shoppoholicxo's Rating My Rating
1
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
2
The Breakfast Club 1985,  R)
3
Wedding Crashers 2005,  R)
4
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
5
Little Miss Sunshine 2006,  R)
6
The Notebook 2004,  PG-13)
7
A Walk to Remember 2002,  PG)
8
Legally Blonde 2001,  PG-13)
9
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
10
The Lake House 2006,  PG)
11
The Lord of the Rings 1978,  PG)
12
The Last Kiss 2006,  R)
13
Mean Girls 2004,  PG-13)
14
Derailed 2005,  R)
15
Step Up 2006,  PG-13)
16
Coach Carter 2005,  PG-13)
17
The Prestige 2006,  PG-13)
18
Employee of the Month 2003,  R)
19
The Illusionist 2006,  PG-13)
20
The Little Rascals 1994,  PG)
21
Finding Nemo 2003,  G)
22
Shrek 2001,  PG)
23
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
24
Chicago 2002,  PG-13)
25
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
26
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
27
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
28
My Girl 1991,  PG)
29
My Girl 2 1994,  PG)
30
The Terminal 2004,  PG-13)
31
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
32
Pride and Prejudice 2005,  PG)
33
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
34
The Guardian 2006,  PG-13)
35
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
36
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
37
Three Men and a Little Lady 1990,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments