My Favorite Movies
| shiyunkic's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 2 |
The Chorus (Les Choristes) 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 5 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 6 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 7 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Prince of Egypt 1998, PG) |
|
| 9 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Billy Elliot 2001, R) |
|
| 12 |
Annie 1999, Unrated) |












