My Favorite Movies
| shireendenys's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Bring It On Again 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Sleepover 2004, PG) |
|
| 4 |
The Cheetah Girls 2003, Unrated) |
|
| 5 |
The Cheetah Girls 2 2006, G) |
|
| 6 |
Aquamarine 2006, PG) |
|
| 7 |
Material Girls 2006, PG) |
|
| 8 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 9 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |
|
| 17 |
The 10th Kingdom 2002, Unrated) |
|
| 18 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 19 |
Cinderella 1950, G) |
|
| 20 |
Ella Enchanted 2004, PG) |
|
| 21 |
Ice Princess 2005, G) |
|
| 22 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 23 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 24 |
The Swan Princess 1994, G) |
























