My Favorite Movies
| shilpajujj's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 2 |
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice 1994, PG-13) |
|
| 3 |
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988, Unrated) |
|
| 4 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Sailor Moon S 2001, Unrated) |
|
| 6 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 7 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 8 |
Sailor Moon SuperS 2002, Unrated) |
|
| 9 |
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole 1995, Unrated) |
|
| 10 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 11 |
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 13 |
Sailor Moon S 2004, Unrated) |
|
| 14 |
Cardcaptors - The Movie 2002, G) |
|
| 15 |
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) 2004, PG) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
















