My Favorite Movies


  sherrymersh05's Rating My Rating
1
Freeway 1996,  R)
2
Half Baked 1998,  R)
Half Baked
yes this is my friends thought it was funny
3
Drowning Mona 2000,  PG-13)
Drowning Mona
this is so much like my life, i loved it and treasure it
4
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
im digging like andy only i have made it to the sewer and not to the end yet, i want to be on that beach polishing my boat but not there yet,,,, i can so relate to this movie, innocent but yet guilty,,,,,,,
5
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
saw the original one back in the 70's at a out door drive in and scared the bejesus out of me, will never forget this movie and why i have german shepherds now,,,, remakes are not as good but still chilling,,,,,
6
Saw 2004,  R)
7
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
this is my favorite movie,
8
A Perfect Murder 1998,  R)
A Perfect Murder
loved this one
9
Enough 2002,  PG-13)
Enough
been here did that
10
A Home of Our Own 1993,  PG)
A Home of Our Own
this is my life
11
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
one of my all time favorites
12
Hide and Seek 2005,  R)
Hide and Seek
didnt see this one coming was a good thriller

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments