My Favorite Movies


  1. sherneldwight
  2. Shernel

Give list a short description

  sherneldwight's Rating My Rating
1
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
2
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
3
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
4
The Medallion 2003,  PG-13)
5
Jackie Chan's Who Am I? (Wo shi shei) (Who Am I?) 1998,  PG-13)
6
Hero 2002,  PG-13)
7
War (Rogue Assassin) 2007,  R)
8
So Close 2003,  R)
9
High School Musical 2 2007,  G)
10
High School Musical: The Concert 2007,  Unrated)
11
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
12
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
13
Kung Fu Panda 2008,  PG)
14
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
15
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
16
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
17
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
18
The Myth (San wa) 2005,  PG-13)
19
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
20
The One 2001,  PG-13)
21
The Evil Cult ,  Unrated)
22
Once Upon a Time in China 1991,  R)
23
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
24
Once Upon a Time in China 3 (Wong Fei Hung ji saam: Si wong jaang ba) 1993,  R)
25
The Shaolin Temple 1982,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments