My Favorite Movies


  shereerondo's Rating My Rating
1
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
2
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
3
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
4
Brad Pitt: Hollywood Hunk 1999,  Unrated)
5
Troy 2004,  R)
6
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
7
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
8
Fight Club 1999,  R)
9
Seven (Se7en) 1995,  R)
10
Interview with the Vampire 1994,  R)
11
Legends of the Fall 1994,  R)
Legends of the Fall
the 2cd best
12
The Mexican 2001,  R)
13
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
14
Step Up 2006,  PG-13)
15
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
16
Stop Loss 2008,  R)
17
50 First Dates 2004,  PG-13)
18
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
19
My Date with Drew 2003,  PG)
20
Beverly Hills Chihuahua 2008,  PG)
21
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
22
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
Charlie's Angels
the best chic flick
23
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
24
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
25
Scream 1996,  R)
26
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
27
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
28
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
29
Lucky You 2007,  PG-13)
30
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
31
Firestarter 1984,  R)
32
Poison Ivy 1992,  R)
33
Bad Girls 1994,  R)
34
Home Fries 1998,  PG-13)
35
Boys on the Side 1995,  R)
36
Stephen King's Cat's Eye 1985,  PG-13)
37
Mad Love 1995,  PG-13)
38
Sketch Artist 1992,  R)
39
Saving Private Ryan 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments