My Favorite Movies
| shenlina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 3 |
Drunken Master (Jui kuen) 1978, PG-13) |
|
| 4 |
Beijing Bicycle 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 6 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 8 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 9 |
The Shining 1980, R) |
|
| 10 |
Somewhere in Time 1980, PG) |
|
| 11 |
The Ladykillers 2004, R) |
|
| 12 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 13 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 14 |
A Better Tomorrow 2010, R) |
|
| 15 |
A Better Tomorrow II 1988, Unrated) |
|
| 16 |
Easy Rider 1969, R) |
















