My Favorite Movies


  ShEeQa's Rating My Rating
1
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
3
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
4
Kidulthood 2005,  R)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Haggard 2002,  R)
7
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
COOL MOVIE SHOULD WATCH
8
Withnail and I 1987,  R)
9
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
10
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
Kabhi Khushi Kabhie Gham
ITS ABOUT LOVING UR PARENTS
11
The Seventh Seal ,  Unrated)
12
Green Day - Bullet in a Bible 2005,  Unrated)
13
My Neighbor Totoro 1988,  G)
14
City Lights 1931,  G)
15
Samurai X - Betrayal ,  Unrated)
16
The Godfather, Part II 1974,  R)
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
its wonderful
18
Just My Luck 2006,  PG-13)
19
The Perfect Man 2005,  PG)
20
Material Girls 2006,  PG)
Material Girls
Ava and Tanzie Marchetta have it all. The heiresses to a multi-million dollar cosmetics company, the girls approach life as one big party. But when a scandal involving one of their products emerges, the girls are left penniless, homeless, and seeming...
21
She's the Man 2006,  PG-13)
22
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
23
Happy Feet 2006,  PG)
24
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
u must see it...
25
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
26
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
27
Minority Report 2002,  PG-13)
28
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
its cool n hard to imagine
29
Shall We Dance? ,  PG-13)
30
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
31
Enough 2002,  PG-13)
Enough
Working class waitress Slim finds her life transformed when she marries wealthy contractor Mitch. She settles into an idyllic suburban life and seems to have everything she wants: loving husband, beautiful home, and Gracie, an adorable 5-year-old dau...
32
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
The Wedding Planner
very sweet AND U WILL LOVE IT...
33
Chori Chori Chupke Chupke 2001,  PG)
34
Hulchul 2004,  Unrated)
Hulchul
SHOULD WATCH ITS FUNNY
35
Krrish 2006,  Unrated)
Krrish
COOL MOVIES I LOVE IT
36
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003,  G)
Koi... Mil Gaya (I Found Someone)
hope its a nice movies...
37
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) 2000,  Unrated)
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love)
romantic movies wif so much pain and tats where is real love u have to scarifices so much and u noe tat u love tat some1 dearly and sincerely..
38
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006,  Unrated)
Dhoom 2 (Dhoom:2)
cool songs...
39
Fiza 2000,  Unrated)
Fiza
its a loving sista nd brother... but its so much pain when get to know the truth wat actually happen ...
40
Yaadein 2001,  Unrated)
Yaadein
when u love some1 so deeply...
41
Aitraaz 2004,  Unrated)
42
Twilight 2008,  PG-13)
43
The Crow 1994,  R)
44
Iron Man 2008,  PG-13)
45
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
46
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments