My Favorite Movies
| ShazzaLee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
White Christmas 1954, Unrated) |
|
| 2 |
Not Without My Daughter 1990, PG-13) |
|
| 3 |
The Game 1997, R) |
|
| 4 |
Taxi 1998, Unrated) |
|
| 5 |
Robin Williams: Live on Broadway 2002, Unrated) |
|
| 6 |
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003, PG-13) |
|
| 7 |
The King and I 1956, G) |
|
| 8 |
Legend 1986, PG) |
|
| 9 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 10 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R)
Highly offensive, yet highly HILARIOUS! This is a movie you will HATE TO LOVE or LOVE TO HATE! Either way, very entertaining and original. Regardless of who is/was/or will be offended by this film, you should lighten up and learn to laugh at yourselves! LIFE'S TOO SHORT TO BE HUNG UP ON POLITICAL CORRECTNESS! |










