My Favorite Movies
| shazosaurus's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 2 |
The Thing 1982, R) |
|
| 3 |
Aliens 1986, R) |
|
| 4 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 5 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Company of Wolves 1984, R) |
|
| 7 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001, R) |
|
| 8 |
Point Break 1991, R) |
|
| 9 |
The English Patient 1996, R) |
|
| 10 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 11 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 12 |
The Blair Witch Project 1999, R) |












