My Favorite Movies
| shavedfish's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 2 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 3 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 4 |
Wonder Boys 2000, R) |
|
| 5 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 6 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 7 |
Once Upon a Time in America 1984, R) |
|
| 8 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Five Easy Pieces 1970, R) |
|
| 10 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 11 |
The Panic in Needle Park 1971, R) |
|
| 12 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 15 |
The Hitcher 1986, R) |
|
| 16 |
Downfall (Der Untergang) 2004, R) |
|
| 17 |
Duel 1972, PG) |
|
| 18 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 19 |
Man on the Moon 1999, R) |
|
| 20 |
The Lion King 1994, G) |




















