My Favorite Movies
| sharonmendez1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kill Me Later 2001, R) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
The Truth About Cats & Dogs 1996, PG-13) |
|
| 4 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 5 |
In Her Shoes 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003, R) |
|
| 7 |
Possession 2002, R) |
|
| 8 |
Sin City 2005, R) |
|
| 9 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 10 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 11 |
The Core 2003, PG-13) |
|
| 12 |
In the Cut 2003, R) |
|
| 13 |
Circle of Friends 1995, PG-13) |
|
| 14 |
Notorious 1946, Unrated) |
|
| 15 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 16 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 17 |
Blackmail 1929, Unrated) |
|
| 18 |
The Recruit 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 20 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 21 |
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Hero 2002, PG-13) |






















