My Favorite Movies


  sharkysona's Rating My Rating
1
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
2
Date Movie 2006,  PG-13)
3
Jackie Chan Adventures - The Search For The Talisman 2000,  Unrated)
4
Highlander: The Search for Vengeance 2007,  Unrated)
5
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
6
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
7
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
8
Ears, Open. Eyeballs, Click. 2004,  Unrated)
9
The Search for the Evil One (He Lives) 1967,  Unrated)
10
Search and Destroy (Striking Back) 1979,  PG)
11
Akaler Sandhane (In Search of Famine) 1980,  Unrated)
12
Star Trek III - The Search for Spock 1984,  PG)
13
VeggieTales: Minnesota Cuke and the Search for Samson's Hairbrush 2005,  Unrated)
14
Murder in the Heartland: The Search for Video X 2003,  Unrated)
15
Doug's First Movie 1999,  G)
16
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
17
Il Bosco (Evil Clutch) (Horror Queen) 1989,  R)
18
Inseminoid (Horror Planet) 1982,  R)
19
Horror of the Blood Monsters (Creatures of the Red Planet) 1970,  PG)
20
Night of Bloody Horror 1974,  R)
21
2 wol 29 il (February 29: 4 Horror Tales) 2006,  Unrated)
22
Brides of Blood (Island of the Living Horror)(Orgy of Blood) 1973,  Unrated)
23
The Legend of the Swordsman (Xiao ao jiang hu zhi: Dong Fang Bu Bai) (Swordsman II) 1992,  R)
24
Dr. Wai in 'The Scripture with No Words' (Adventure King)(Mo him wong) 1996,  Unrated)
25
Once Upon a Time in China and America 1997,  Unrated)
26
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) 1993,  R)
27
Wong Fei-hung chi tit gai dau neung gung (Deadly China Hero) (Claws of Steel) (Last Hero in China) 1993,  Unrated)
28
Zhong hua wu shu (This Is Kung Fu) 1983,  Unrated)
29
Hero 2002,  PG-13)
30
Fong Shi Yu II: Wan fu mo di (The Legend 2)(The Legend II) 1993,  PG-13)
31
Beijing za zhong (Beijing Bastards) 1994,  Unrated)
32
The Emperor and the Assassin (Jing Ke ci Qin Wang) 1998,  R)
33
Hannibal Rising 2007,  R)
34
Le Défi 2002,  Unrated)
35
The Legend (Fong Sai Yuk) 1993,  R)
36
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
37
Kiss of the Dragon 2001,  R)
38
The Shaolin Temple 1982,  Unrated)
39
Shao Lin xiao zi (Shaolin Temple 2: Kids from Shaolin) 1984,  Unrated)
40
Nan bei Shao Lin (Shaolin Temple 3: Martial Arts of Shaolin) (North and South Shaolin) (Arahan) 1985,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments