My Favorite Movies
My Favorite Movies
| shannylee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Les Miserables 1998, PG-13) |
|
| 3 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 5 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 6 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Halloween 1978, R) |
|
| 8 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 9 |
Newsies 1992, PG) |
|
| 10 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 11 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 13 |
Disco Pigs 2001, Unrated) |
|
| 14 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 15 |
Can't Hardly Wait 1998, PG-13) |
|
| 16 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 17 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 18 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 19 |
The Jacket 2005, R) |
|
| 20 |
The Truman Show 1998, PG) |




















