My Favorite Movies
| shannaye's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 3 |
Hot Shots! 1991, PG-13) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 6 |
Valentine 2001, R) |
|
| 7 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 9 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 10 |
Seabiscuit 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Dreamer: Inspired by a True Story 2005, PG) |
|
| 12 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 13 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 15 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 18 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 21 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Down Periscope 1996, PG-13) |
|
| 24 |
Man of the House 2005, PG-13) |
|
| 25 |
House of Wax 1953, Unrated) |
|
| 26 |
Road House 1989, R) |
|
| 27 |
Big Momma's House 2000, PG-13) |
|
| 28 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 29 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 30 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 31 |
Big Momma's House 2 2006, PG-13) |
|
| 32 |
Who's Your Daddy 2002, R) |
|
| 33 |
Daddy Day Care 2003, PG) |

































