Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  shankal82's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
300
good movie
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
good
3
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
v good
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
amazing movie
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
gooooood
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
gooood
7
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
good
8
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
V V V good
9
The Matrix 1999,  R)
10
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
win i see i comment
11
Spider-Man 2002,  PG-13)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Rocky 1976,  PG)
14
Click 2006,  PG-13)
Click
good
15
Hyper Street Racing: Type B 2005,  Unrated)
Hyper Street Racing: Type B
good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments