Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  shanalaney12's Rating My Rating
1
Set It Off 1996,  R)
Set It Off
BEST ONE EVER! 4 DA GIRLS ~SHANALANEY~
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
3
The Beach 2000,  R)
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
5
8 Seconds 1994,  PG-13)
6
Licence To Kill 1989,  PG-13)
7
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
8
How High 2001,  R)
9
Super Troopers 2002,  R)
10
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
11
50 First Dates 2004,  PG-13)
12
XXX 2002,  PG-13)
13
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
14
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
15
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
16
A Walk to Remember 2002,  PG)
17
Ernest Goes to Camp 1987,  PG)
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
19
xXx: State of the Union 2005,  R)
20
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
21
Grandma's Boy 2006,  R)
22
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
23
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
24
Little Miss Sunshine 2006,  R)
25
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
26
Wedding Crashers 2005,  R)
27
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
28
Deep Blue Sea 1999,  R)
29
Waterworld 1995,  PG-13)
30
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
31
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
32
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
33
Scary Movie 2000,  R)
34
Jackass - The Movie 2002,  R)
35
Office Space 1999,  R)
36
Brown Sugar 2002,  PG-13)
37
The Transporter 2002,  PG-13)
38
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
39
Air Bud 1997,  PG)
40
Coach Carter 2005,  PG-13)
41
The Terminator 1984,  R)
42
Cool Runnings 1993,  PG)
43
Little Giants 1994,  PG)
44
The Ring 2002,  PG-13)
45
The Grudge 2004,  PG-13)
46
Jumanji 1995,  PG)
47
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
48
Richie Rich 1994,  PG)
49
Blade 1998,  R)
50
Transporter 2 2005,  PG-13)
51
The Three Stooges Meet Hercules 1962,  Unrated)
52
The Beverly Hillbillies 1993,  PG)
53
Beverly Hills Cop 1984,  R)
54
Road Trip 2000,  R)
55
Billy Madison 1995,  PG-13)
56
Pee-wee's Big Adventure 1985,  PG)
57
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
58
White Men Can't Jump 1992,  R)
59
The Fighter 2010,  R)
The Fighter
Wahlberg is SOLID!!! very tight movie, must see!!!
60
Fast Five 2011,  PG-13)
Fast Five
bad AS$ movie!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments