My Favorite Movies


  shamking1's Rating My Rating
1
Moon Child 2004,  Unrated)
Moon Child
Awesome movie, I LOVE IT IS THE BEST,
2
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
THE BEST MOVIE EVER
IT AWESOMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
3
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
awesome movie
4
Castle in the Sky 1989,  PG)
Castle in the Sky
awesome
5
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
very cool movie
6
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
cool
7
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
cool
8
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) 1998,  Unrated)
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz )
I love it
9
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
cool
10
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
cool
11
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
i love it
12
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
cool
13
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
I love this movie
14
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
confusing but awesome
15
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
Awesome movie
16
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2)
is AWESOMEEEEEEEEEEEEE
17
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
18
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) 2003,  Unrated)
19
The Fifth Element 1997,  PG-13)
20
Digimon - The Movie 1999,  PG)
Digimon - The Movie
cool
21
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
I love it
22
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
Terminator 3 - Rise of the Machines
Cool movie
23
The Lion King 1994,  G)
24
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
25
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
26
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
27
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
very funny
28
The Terminator 1984,  R)
The Terminator
its ok
29
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
30
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
31
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty) 2006,  Unrated)
32
L: Change the World 2008,  Unrated)
33
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
34
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
35
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
I love it
36
Speed Racer 2008,  PG)
37
Gackt: The Greatest Filmography:1999-2006: Red 2007,  Unrated)
38
Bunraku 2011,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments